Kancelaria Doradztwa Prawnego
+48 730 50 90 33
+48 730 50 90 31
kontakt@prawna-porada.com.pl
...

Upadłość konsumencka w 3 krokach !

  1. Analizujesz swoja sytuacje finansową i dochodzisz do wniosku, że jedyna deską ratunku jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wtedy właśnie przychodzisz do nas, a my na podstawie Twojej sytuacji sporządzamy wniosek o ogłoszenie upadłości.
  2. Niezwłocznie po złożeniu wniosku do, sąd dokonuje zabezpieczenia Twojego majątku ustanawiając do tego nadzorcę sądowego bądź syndyka.
  3. Sąd stwierdził, że istnieją podstawy abyś mógł ogłosić upadłość konsumencką, a następnie po jej ogłoszeniu syndyk dokona spisu majątku oraz przedstawi plan likwidacyjny, który musi zostać zatwierdzony przez sędziego. Z sumy sprzedaży majątku w pierwszej kolejności opłacane są koszty postępowania upadłościowego, potem wynagrodzenie syndyka a następnie wierzyciele.
  4. Zobowiązania, których nie pokryły pieniądze z likwidacji majątku uwzględniane są w planie spłaty, którego okres wykonalności nie może przekroczyć 5  lat ( w zależności od wysokości zobowiązania ). Dopiero po upływie ustalonego okresu wykonalności, upadły ma prawo do złożenia w sądzie wniosku o umorzenie pozostałego zobowiązania.